Get Adobe Flash player


Przez lata działalności estradowej stworzyliśmy wiele autorskich spektakli muzycznych dla dzieci w wieku 4-12 lat, opowiadających o przygodach sympatycznego Kubusia. Każdy spektakl to konkretna opowieść z pouczającym i często zaskakującym zakończeniem.

Nasze koncerty dla dzieci młodszych to nie tylko zabawa, ale szeroka profilaktyka zgodna z Narodowym Planem Działań na Rzecz Dzieci 2004-2012 (zdrowy tryb życia i zwiększanie jakości edukacji poprzez poznawanie świata).

W roku szkolnym 2014/2015 nasza piosenka "Nie ma jak dom" (sł. i muz. Jerzy Kobyliński) znalazła się w Elementarzu XXI w. (wydawca Nowa Era) i trafiła do wszystkich trzecioklasistów w Polsce.

Nasze trzy płyty: “Piosenki zdrowych dzieci”, “Piosenki mądrych dzieci” I “List do świętego Mikołaja” objął Patronatem Honorowym Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, a dwóch ostatnich Jerzy Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz TVP ABC. 

Czas trwania wszystkich przedstawień to ok. 45-50 minut. Jest to sprawdzony, optymalny czas, podczas którego dziecko jest w stanie skoncentrować się na dynamicznej akcji. Podczas koncertu prezentujemy wyłącznie muzykę i śpiew na żywo, bez jakichkolwiek playbacków.  

Mniejsze koncerty grane są zazwyczaj w 3 - osobowym, podstawowym składzie: Jerzy Kobyliński - prowadzenie, śpiew, gitara, Daniel Narożnik - śpiew, gitara, janczary, Rafał Czapliński - śpiew, gitara, harmonijka ustna. 

Większe koncerty gramy w składzie pięcioosobowym, który gwarantuje ciekawe instrumentarium i pełnię brzmienia, jak z płyty. Dlatego też, jeśli możliwości organizatora na to pozwalają, z całą mocą rekomendujemy skład rozszerzony. W tej opcji występują z nami znakomici muzycy: Paweł Sulej – akordeon oraz Łukasz Potera – obój i fortepian.  

Przekaz koncertów podany jest językiem komunikatywnym, adekwatnym do wieku odbiorców. To nieustająca interakcja z dziećmi, które non stop biorą żywy udział w śpiewaniu, konkursach i dialogach z artystami. Jest to edukacja przez uśmiech, humor i zabawę, pozbawiona nudy i sztampy. Pomysłodawcą i twórcą scenariuszy spektakli oraz wszystkich piosenek jest Jerzy Kobyliński, którego wieloletnie doświadczenie w pracy estradowej z dziećmi gwarantuje profesjonalny poziom wykonawczy i edukacyjny.  

Zespół istnieje od 1988 roku. W dyskografii 16 płyt dla dorosłych i 8 dla dzieci.  Więcej o twórczości "dorosłej":  odn.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone dla mała Orkiestra Dni Naszych 2016. Zdjęcia: Agnieszka Wojciechowska / Archiwum zespołu.