Get Adobe Flash player

 ZOBACZ TUTAJ OFERTĘ DLA GIMNAZJUM 


"Małe piosenki o wielkich sprawach."


Koncert dla dzieci młodszych (4-12 lat)

Zespół podczas spektaklu konsekwentnie bawi i uczy, przekazując dzieciom ważne życiowe prawdy. Utwory łatwo wpadają w ucho i trafiają do dzieci dzięki prostemu, typowo dziecięcemu językowi, przez co młoda publiczność dostrzega w piosenkach sytuacje z własnego życia. Tym razem artyści mówią i śpiewają o przyjaźni, szacunku dla innych ludzi, o pomaganiu słabszym, o opiece i odpowiedzialności za swoje własne zwierzątko, a także o prawidłowym zachowaniu się na jezdni.

Koncert to nieustająca interakcja z dziećmi, które non stop biorą żywy udział w śpiewaniu, konkursach i dialogach z artystami. Jest to edukacja przez uśmiech, humor i zabawę, pozbawiona nudy i sztampy. Piosenki pochodzą z płyty "Piosenki mądrych dzieci" pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Fundacji WOŚP i Jerzego Owsiaka.
"Piosenki mądrych dzieci"


Koncert profilaktyczny dla dzieci 4-12 lat. Płyta i program pod honorowym patronatem Rzecznika Praw dziecka oraz Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W najnowszym spektaklu, Mała Orkiestra Dni Naszych konsekwentnie trzyma się swojego motta: „edukacja przez muzykę i zabawę”. Tym razem Zespół Jurka-Ogórka odpowiada na pytanie: „co to znaczy być mądrym dzieckiem?”.
W otaczającym nas świecie, niebezpieczeństwo czyha w sieci, w domu, na ulicy, wszędzie. Trzeba znać swoje prawa i obowiązki, wiedzieć, co to jest kultura osobista, co to jest honor, na czym polega „mądra” odwaga, dlaczego warto pomagać innym ludziom, wreszcie jak być młodym patriotą.
Mądre dziecko zna zagrożenia, ale jednocześnie otwarte jest na świat i ludzi. Mądre dziecko pochłania wiedzę, jest radosne i szczęśliwe. I tylko takie dziecko ma szansę na sukces w przyszłości.

Poprzedni koncert dotyczył edukacji prozdrowotnej. Tym razem, Zespół w interakcjach z dziećmi, konkursach podczas spektaklu, koncentruje się na sprawach „społeczno-kulturowych”. Utwory pochodzą głównie z najnowszej płyty „Piosenki mądrych dzieci” (premiera wrzesień 2016), oraz w mniejszej części „Piosenki zdrowych dzieci” (2015).


"List do świętego Mikołaja"


Koncert dla dzieci 4-12 lat. Płyta i program pod honorowym patronatem Rzecznika Praw dziecka oraz Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Premiera: grudzień 2016

„Mała Orkiestra Dni Naszych” koncertem „List do świętego Mikołaja” przekazuje piosenki wszechstronnie opisujące najpiękniejsze święta w roku, nadające się do słuchania przez całą rodzinę. Obok lekkich, żartobliwych utworów opisujących świąteczną rzeczywistość („Choinka i rodzinka”, „Kolędnicy na mojej ulicy”), na płycie i podczas koncertu znajdziemy piosenki dla starszych dzieci, a nawet dorosłych, poważniejsze, refleksyjne, zadające pytania („Wolne krzesło przy stole”, czy tytułowa „List do świętego Mikołaja”). Nie zabraknie też tematyki sylwestrowej, przewrotnie ukazującej problem zwierząt wystraszonych hałasami noworocznych zabaw („Petardy w Sylwestra”).


"Po co nam zdrowie?"


Spektakl muzyczny bazujący na płycie „Piosenki zdrowych dzieci” (premiera: wrzesień 2015), której Patronem Honorowym jest Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. To jednocześnie pierwsze w Polsce autorskie przedstawienie, które można określić jako "szeroka profilaktyka dla najmłodszych". Tematy piosenek oraz interakcji z dziećmi nawiązują do zdrowego trybu życia ("Piosenka o brudasie i czyściochu", "Piosenka o niezdrowym jedzeniu"), ale nie tylko. Mówimy o kulturze osobistej ("Piosenka bardzo kulturalna"), o zdrowym spędzaniu czasu, nie koniecznie przy komputerze ("Piosenka o straconym czasie"), o odpowiedzialności za swojego domowego zwierzaka ("Piosenka mojego zwierzaczka"), o tym, że swoje prawa mają nie tylko dorośli ("Piosenka o prawach dziecka"), o ograniczonym zaufaniu do obcych.

Rzecznik Praw Dziecka:

„Piosenki to wspaniały sposób na edukację. Niezwykle ważne jest, aby istotne tematy nie kojarzyły się dzieciom z nudnymi wykładami, których nie rozumieją, lecz z prostym, łatwym do zapamiętania przekazem. Płyta „Piosenki zdrowych dzieci” otrzymała przyjemne folkowe brzmienie oraz teksty, które łatwo zapadają w pamięć i w humorystyczny sposób poruszają tak istotne kwestie jak prawa dziecka, szacunek dla innych czy dobre maniery.”

Wszystko jest jak zwykle podane na luzie i z humorem, treści dostosowane do wieku odbiorców. Pomysł, scenariusz, teksty i muzyka, jak zawsze: Jerzy Kobyliński (sceniczny Jurek - Ogórek).


"Jak Kubuś polubił szkołę"

Nowy koncert z udziałem dobrze znanych i lubianych bohaterów: Kubusia, Jurka-Ogórka i Pirata. Tym razem, główny bohater Kubuś, podejmuje szokującą decyzję: "nie będę chodził do szkoły!" Kubuś twierdzi, że szkoła jest nudna i nieprzydatna. Jednak jego nierozsądny bunt weryfikuje samo życie. Okazuje się bowiem w trakcie spektaklu, że Kubuś ma poważne kłopoty z najprostszymi, codziennymi zadaniami np. w sklepie, w podróży, na ulicy. Wychodzi na to, że bez znajomości matematyki, przyrody, języków obcych czy geografii nie da się normalnie funkcjonować we współczesnym świecie. Po serii niepowodzeń wynikających z niewiedzy, Kubuś postanawia szybko wrócić do szkoły i zostać wzorowym uczniem. W wersji dla przedszkoli, spektakl ma za zadanie "oswoić" dzieci z tematyką szkolną.
W wersji dla uczniów szkoły podstawowej, spektakl niesie jedno proste, ale ważne przesłanie: uczymy się nie dla szkoły, ale dla samych siebie, a wiedza zdobyta w szkole ma wielki wpływ na to kim jesteśmy i jak żyjemy. Piosenki z płyty "Piosenki młodych odkrywców"


"Cztery Pory Roku"

I. część: „Wiosna - lato" 
II. część: „Jesień - zima"
Podróż z kalendarzem w ręku. Wszyscy jesteśmy częścią przyrody - kładącej się do snu jesienią, uśpionej zimą, budzącej się wiosną i rozkwitającej latem. Zataczamy pełne koło życia w świecie ludzi, zwierząt i roślin. Piosenki, opowieści i konkursy o najważniejszych świętach w ciągu roku (Boże Narodzenie, Dzień Babci i Dziadka, Wielkanoc, Dzień Matki), ale także o feriach zimowych i ukochanych wakacjach.
Dobór repertuaru adekwatny do pory roku. 

Piosenki z płyty "Piosenki na cztery pory roku" 


 
"Odkrywamy Polskę" 

Muzyczna podroż po najpiękniejszym kraju na świecie! Piosenki o krainach geograficznych Polski, regionalnych potrawach i przyśpiewkach.
Nie wystarczy tylko powiedzieć: "kocham Polskę",
bo kochać Polskę to wiedzieć o Niej jak najwięcej! Odrobina patriotyzmu na luzie i ze smakiem. 

Piosenki pochodzą z płyty "Kubusiowe Piosenki" oraz "Piosenki młodych odkrywców"
 


"Wyprawa po Skarby" 

Ruszamy po skarby przez morza i oceany! Kapitan Jurek Ogórek wie gdzie ich szukać, a więc w drogę! Tylko czy złoto i diamenty są najważniejsze w życiu? Czy są ważniejsze od rodziny, przyjaciół, zdrowia i wiedzy?
O poważnych życiowych wyborach z uśmiechem
i zaskakującym morałem. 

Piosenki pochodzą z płyty "Kubusiowe Piosenki"
oraz "Piosenki młodych odkrywców". 


"Koncert Bożonarodzeniowy czyli
Mikołaju przybywaj!" 

Opowiadamy o Betlejem, skąd pochodzi Mikołaj,
o choince. Wspólnie z dziećmi odpowiadamy na pytanie: po co nam Boże Narodzenie?
 Kilka naszych autorskich piosenek i kilka super znanych kolęd. Spektakl idealnie sprawdzający się w grudniu i styczniu. 


 "Eko Kubuś" Czyli "Po co nam przyroda?" 

To niezwykle ważny i zawsze aktualny temat o ekologii, zdrowiu, sporcie, utylizacji odpadów, zagrożeniach dla przyrody. Sprawy trudne dla przedszkolaków i dzieci z młodszych klas, ale podane w taki sposób, że żaden maluch nie będzie miał problemu ze zrozumieniem. Podczas koncertu wszyscy jesteśmy drużyną do ratowania przyrody i mamy do wykonania zadania specjalne... Kubuś odkrywa znaczenie słowa "ekologia". 

Piosenki pochodzą z płyty "Kubusiowe Piosenki".  

"Podróż dookoła świata" 

Egzotyczna wyprawa przez lądy i morza. Odwiedzamy Himalaje, gdzie spotykamy Yeti, Afrykę, poznajemy wygodę korzystania z mapy oraz dowiadujemy się, że nauka języków obcych w dzisiejszym świecie to konieczność. Różnorodność świata z piosenkami pochodzącymi z naszej płyty "Włóczykije". 

"Jak Kubuś został szeryfem" 

Historia z Dzikiego Zachodu z wyraźnym podtekstem wychowawczym. Zostać Szeryfem to wielkie wyzwanie
i odpowiedzialność. Główny bohater - Kubuś przechodzi szereg prób i zadań, aby w końcu przypiąć sobie gwiazdę szeryfa. Musi wykazać się męstwem, wiedzą matematyczną, znajomością innych kultur, wreszcie musi sprawdzić się jako przyjaciel... 

Piosenki z płyty "Włóczykije". "Odkrywamy Unię Europejską" 

Ważna i zawsze na czasie tematyka społeczno-polityczna, zwłaszcza, że to Polak jest Prezydentem Unii Europejskiej! Historia podana z dystansem, humorem i dużym zrozumieniem. Rzecz o Europie i przyjaźni między państwami i narodami. Podróż muzyczna przez kraje Unii Europejskiej. Mottem jest cytat z jednej z piosenek: „ Europa to rodzina - wie to każdy malec. Lepiej dużą mieć rodzinę, niż być sam jak palec." 


"Jak zostać żeglarzem?" 

Czyli szanty dla dzieci o morzach, piratach, statkach i sztormach. Pełna przygód, piosenek i konkursów opowieść o tym, jak zostać wilkiem morskim. Rzecz o odwadze i ciężkiej pracy na morzu. 

Piosenki pochodzą z płyty "Mleczne Oceany" 

 

"MIX przebojów" 

Najbardziej przebojowe piosenki z całej dyskografii Zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych powiązane luźnym scenariuszem. Program idealny na pikniki rodzinne.. Oferta programowa dla Gimnazjum i Szkół Średnich:


Proponujemy Państwu cykl koncertów profilaktycznych, przeznaczonych dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każdy z koncertów jest autonomiczny i dotyczy osobnych zagadnień. Wykonawcy opowiadają w męski, prawdziwy i bezpardonowy sposób o swoich obserwacjach wyniesionych bezpośrednio z tzw. środowiska artystycznego. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazują bez mentorskiego tonu, używając języka trafiającego do młodego człowieka. Tłem tych opowieści są piosenki własnego autorstwa grane na żywo, pochodzące z oficjalnych płyt Zespołu, nawiązujące w treści do meritum koncertu, oraz utwory światowej klasyki rockowej, znanej i kochanej przez młodzież. Koncert trwa ok. 45 minut.  Dowodem na żywe zainteresowanie tematyką jest częsta korespondencja z młodą publicznością za pomocą mediów społecznościowych, gdzie słuchacze zadają liczne pytania Zespołowi, czasem proszą o wskazówki, a niekiedy o pomoc. Najlepszą rekomendacją są kolejne zaproszenia i dalsza chęć współpracy szkół i domów Kultury, gdzie Zespół już występował. 

Wykonawcy:
Jerzy Kobyliński – gitara, śpiew, scenariusz i prowadzenie koncertu
Rafał Czapliński – harmonijka ustna, gitara, śpiew
Daniel Narożnik – gitara, śpiew
 

1.
Alkohol – niewinne początki życiowych tragedii 

Profilaktyka antyalkoholowa. Alkohol to aktualnie najbardziej popularny wśród młodzieży i najłatwiej dostępny środek do odurzania się, który jest realnym elementem stylu życia i zabawy nastolatków. Rzecz o motywach sięgania po alkohol, o uzależnieniu, jako ograniczeniu wolności ludzkiego działania, o reakcji organizmu dziecka i młodego człowieka na alkohol, o destrukcji, jaką niesie on ze sobą, nie tylko w życiu jednostki, ale całych rodzin i społeczeństwa, o tym, że jest on swoistego rodzaju bramą do innych używek, w tym narkotyków i dopalaczy.  

2.
Polski Blues – stop narkotykom 

Profilaktyka antynarkotykowa. W tym programie wmówimy o zwykłych ludziach, naszych przyjaciołach i artystach, którzy nie potrafili powiedzieć NIE narkotykom w odpowiedniej chwili swojego życia, i których dawno już nie ma wśród nas. Mówimy o tym, że w narkomanii nie ma miejsca na przyjaźń – są tylko układy. Mówimy o mechanizmie wchodzenia w świat narkotyków, który w większości przypadków odbywa się „z pomocą” kogoś znajomego, kto zamiast być naszym przyjacielem, może stać się naszym potencjalnym mordercą. Mówimy wreszcie o tym, że wszystko zaczyna się od jednego, niewinnego skręta, oraz o tym, dlaczego jesteśmy przeciwni legalizowaniu marihuany.  

3.
Dopalacze – ciągle aktualne i groźne 

W tym programie mówimy o obecnie najbardziej medialnym problemie, a jednocześnie najmniej poznanym w zakresie składu chemicznego i działania na organizm ludzki, o dopalaczach – substancjach psychoaktywnych, które często zastępują klasyczne narkotyki. Mimo wprowadzenia w lipcu 2015 restrykcyjnej ustawy zrównującej dopalacze z narkotykami, dopalacze nadal są produkowane i szeroko dystrybuowane wśród młodych ludzi. Mówimy o skutkach ich działania na korę przedczołową człowieka oraz o tym, że nie istnieje „profilaktyka uzależnień” w odniesieniu do dopalaczy ze względu na ich toksyczność. Udowadniamy na przykładach, że młody człowiek nie zdąży się uzależnić, ponieważ pierwsze zażycie bardzo często bywa ostatnim.  

4.
Pasje, które ratują życie 

Szeroka profilaktyka antynarkotykowa i antyalkoholowa. Mówimy o nas samych, o naszych pasjach i zainteresowaniach, które nie pozwalają narkotykom i alkoholowi na wtargnięcie w nasze życie. Na własnym przykładzie próbujemy udowodnić, że hobby i pasja mogą być często tarczą i ratunkiem przed nałogiem. Ludzie bez zainteresowań mają często zaniżoną samoocenę, co jest główną przyczyną zabijająca asertywność, przez co są bardziej narażeni na zły wpływ otoczenia i grup rówieśniczych. Zachęcamy do szukania własnej drogi i pasji, która może okazać się sposobem na życie w przyszłości.  

5.
Przemoc wśród młodzieży 

Koncert profilaktyczny, przeznaczony dla starszej młodzieży szkoły podstawowej (od klasy V wzwyż). 

Bicie, różne formy upokarzania, przemoc domowa, szkolna, psychiczna i fizyczna, terroryzowanie młodszych i słabszych. Fakty, które często dzieją się na oczach dorosłych. Poniżane i zastraszane dzieci ukrywają problem przemocy. Niektóre szkoły z kolei wolą udawać, że takiego problemu nie ma. Mówimy prostym, komunikatywnym językiem o tym, że każda forma przemocy to przestępstwo.  


Kontakt i organizacja koncertów
Strefa Sztuk Rozmaitych
Dorota Dębska-Kobylińska
tel. 603 880007  

-------------------------------------------------------------------------------------------------


Wszelkie Prawa Zastrzeżone dla mała Orkiestra Dni Naszych 2015. Zdjęcia: Agnieszka Wojciechowska / Archiwum zespołu.