Get Adobe Flash player


Piosenki mądrych dzieci

Mała Orkiestra Dni Naszych nagrywając najnowszą płytę, konsekwentnie trzymała się swojego motta: „edukacja przez muzykę i zabawę”. Tym razem Zespół Jurka-Ogórka odpowiada na pytanie: „co to znaczy być mądrym dzieckiem?”. W otaczającym nas świecie, niebezpieczeństwo czyha w sieci, w domu, na ulicy, wszędzie. Trzeba znać nie tylko swoje prawa, ale i obowiązki, wiedzieć, jak dbać o przyjaźń, co to jest honor, na czym polega „mądra” odwaga, dlaczego warto pomagać innym ludziom, wreszcie jak być młodym patriotą.
Mądre dziecko zna zagrożenia, ale jednocześnie otwarte jest na świat i ludzi. Mądre dziecko pochłania wiedzę, jest radosne i szczęśliwe. I tylko takie dziecko ma szansę na sukces w przyszłości.
Poprzednia płyta dotyczyła edukacji prozdrowotnej. Tym razem, Zespół koncentruje się na sprawach „społeczno-kulturowych”.
Płyta pod honorowym patronatem Rzecznika Praw dziecka oraz Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
List do Świętego Mikołaja

Do tej pory, brakowało w Polsce wydawnictwa płytowego, przeznaczonego dla dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym o tematyce bożonarodzeniowej. Nie chodzi tu ani o klasyczne kolędy, ani o pastorałki, których w sklepach muzycznych jest multum. Zespół „Mała Orkiestra Dni Naszych” płytą „List do świętego Mikołaja” wypełnia tę pustkę, oddając do rąk słuchacza piosenki wszechstronnie opisujące najpiękniejsze święta w roku, nadające się do słuchania przez całą rodzinę, przy choince i wigilijnym stole. Obok lekkich, żartobliwych utworów opisujących świąteczną rzeczywistość („Choinka i rodzinka”, „Kolędnicy na mojej ulicy”), na płycie znajdziemy piosenki dla starszych dzieci, a nawet dorosłych, poważniejsze, refleksyjne, zadające pytania („Wolne krzesło przy stole”, czy tytułowa „List do świętego Mikołaja”). Nie zabraknie też tematyki sylwestrowej, przewrotnie ukazującej problem zwierząt wystraszonych hałasami noworocznych zabaw („Petardy w Sylwestra”).
Ta uniwersalna płyta i utwory na niej zawarte, zapewne będą wracać co rok, w grudniu, w rozgłośniach radiowych i na półki sklepów muzycznych.
Płyta pod honorowym patronatem Rzecznika Praw dziecka oraz Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Piosenki zdrowych dzieci

Czy piosenki są tylko do zabawy? Czy profilaktyka dla dzieci musi być nudna? Nie! Ta płyta, skierowana do dzieci 4-13 lat, jako pierwsza w Polsce podejmuje ważne, trudne i potrzebne tematy w sposób lekki, komunikatywny, nie pozbawiony żartu i uśmiechu. Piosenki między innymi o ograniczonym zaufaniu do obcych, niezdrowej żywności, kulturze osobistej, zwierzaku domowym, marnowaniu czasu przed komputerem, roli sportu, prawach dziecka nadają się jednocześnie do super zabawy, ale także uczą i wychowują. Jednym słowem, wszystko co dziecko powinno wiedzieć o zdrowym i bezpiecznym życiu, bez sztampy i nudy.
Płyta pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka.
Piosenki młodych odkrywców

Nowe piosenki Jurka-Ogórka z "Orkiestry Dni Naszych", autora czterech płyt dla dzieci i wielu spektakli muzycznych. Płyta dedykowana młodym odkrywcom, poszukującym odpowiedzi na trudne i ciekawe pytania. Po co czytać książki, skoro jest Internet? Jaki kłopot ma warszawska syrenka? Co to znaczy być Europejczykiem? Za co kochamy Polskę? Czy szkoła jest potrzebna? Po co nam rodzina? Wreszcie... jak działa świat? Odpowiedzi mądre i wesołe znajdziecie w piosenkach.
Płyta zawiera pół-playbacki (podkłady muzyczne do każdego utworu).
Piosenki na cztery pory roku

To już czwarty krążek dla najmłodszych. Jedenaście nigdzie dotąd niepublikowanych piosenek tworzy tzw. album koncepcyjny. Płyta zawiera także wersje instrumentalne, czyli pół-playbacki, co oznacza, że możecie śpiewać z naszym akompaniamentem. Historie utworów przenikają się, uzupełniają i układają w jedną logiczną i chronologiczną rzeczywistość. Piosenki o wszystkim co najważniejsze w kalendarzu, m.in. o Dniu Mamy, Dniu Babci i Dziadka, Dniu Nauczyciela, o Wigilii, wiośnie, o wakacyjnych zagrożeniach...

 


Włóczykije

Nasz Wydawca tak opisuje tą płytę:

Jedna z najstarszych polskich formacji folk-rockowych ma już w swojej dyskografii niemal 20 fonogramów. To zespół bardzo widowiskowy scenicznie i bardzo zróżnicowany muzycznie. W swoim repertuarze ma m.in. specjalne programy-koncerty dla dzieci. Na ich kanwie powstała płyta “Włóczykije”, zawierająca bardzo miłe dla ucha i nośne piosenki dla dzieci, po części w dziecięcym wykonaniu wokalnym. W tekstach nie brakuje tematyki morskiej i żeglarskiej, co najbliższe jest członkom ODN, i co w rezultacie gwarantuje niezapomnianą wspólną zabawę przy barwnej muzyce starych żagli. Dodatkowo płyta zawiera bardzo kolorową prezentację multimedialną.

 


Kubusiowe piosenki

Bardzo ważna, ciekawa i edukacyjna pozycja w dyskografii zespołu. Dużo o ekologii, poszukiwaczach skarbów i podróży po Polsce. Piosenki już znane, lubiane i śpiewane przez dzieci w wielu regionach Polski w szkołach
i przedszkolach.

 


 


Mleczne oceany

Płyta z 1998 roku, od której na dobre zaczęły się nasze koncerty dla dzieci. Uważana przez dziennikarzy muzycznych za pierwszą w Polsce płytę folk-rockową. Zawiera szanty dla dzieci i dorosłych, piosenki bardzo lubiane, świetnie sprawdzające się na estradach do dziś. Płyta była wielokrotnie wznawiana.

 


Nasze płyty są dostępne!

Zarówno najnowsza, jak i starsze płyty (8 tytułów) są dostępne również bezpośrednio u nas, 
po koncertach oraz można zamawiać przez wiadomość prywatną (Kontakt) - odeślemy informację co dalej robić.
Cena jednej płyty 20 zł + rzeczywiste koszty przesyłki priorytetem poleconym w powietrznej kopercie.

 ZAMÓW PŁYTĘ Wszelkie Prawa Zastrzeżone dla mała Orkiestra Dni Naszych 2015. Zdjęcia: Agnieszka Wojciechowska / Archiwum zespołu.