„Piosenki ekodzieci” mówią językiem prostym, adekwatnym do wieku odbiorcy o najważniejszych sprawach w relacji człowiek-przyroda: o marnowaniu jedzenia, o smogu, o segregacji odpadów, wreszcie o uzależnieniu od smartfonów, i wielu innych.

Zespół konsekwentnie bawi i uczy, przekazując dzieciom ważne życiowe prawdy. Utwory łatwo wpadają w ucho i trafiają do dzieci dzięki prostemu, typowo dziecięcemu językowi, przez co młoda publiczność dostrzega w piosenkach sytuacje z własnego życia.

W tym spektaklu, Mała Orkiestra Dni Naszych konsekwentnie trzyma się swojego motta: „edukacja przez muzykę i zabawę”. Tym razem Zespół Jurka-Ogórka odpowiada na pytanie: „co to znaczy być mądrym dzieckiem?”.

„Mała Orkiestra Dni Naszych” koncertem i płytą „List do świętego Mikołaja” przekazuje piosenki wszechstronnie opisujące najpiękniejsze święta w roku, nadające się do słuchania przez całą rodzinę.

Spektakl muzyczny bazujący na płycie „Piosenki zdrowych dzieci” , której Patronem Honorowym jest Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. To jednocześnie pierwsze w Polsce autorskie przedstawienie, które można określić jako "szeroka profilaktyka dla najmłodszych".

Proponujemy Państwu cykl koncertów profilaktycznych, przeznaczonych dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych (również dla klas VII-VIII szkół podstawowych). Każdy z koncertów jest autonomiczny i dotyczy osobnych zagadnień.