„Piosenki ekodzieci” mówią językiem prostym, adekwatnym do wieku odbiorcy o najważniejszych sprawach w relacji człowiek-przyroda: o marnowaniu jedzenia, o smogu, o segregacji odpadów, wreszcie o uzależnieniu od smartfonów, i wielu innych.

Mądre, a zarazem niebanalne teksty, oraz melodyjne kompozycje są kluczem do kreatywnego sięgania po naukę i wiedzę przydatną w życiu.

Koncert ten, jak i wszystkie inne, jest interaktywny. Młoda publiczność bierze czynny udział w tym, co dzieje się podczas spektaklu. Chętni, zapraszani są na scenę, aby „pomagać” zespołowi. Biorą udział w „zadaniach specjalnych”, ale przede wszystkim śpiewają razem z muzykami, ponieważ największymi gwiazdami podczas koncertu są dzieci!

Autorem wszystkich utworów i scenariuszy spektakli dla dzieci, wykonywanych przez zespół „Mała Orkiestra Dni Naszych” jest Jerzy Kobyliński.

Wszystkie prawa, łącznie z prawem autorskim są zastrzeżone.

Wykorzystywanie do celów zarobkowych, w całości lub we fragmentach, bez wiedzy i pisemnej zgody Autora jest prawnie zabronione.

Autor wyraża zgodę na wykorzystywanie piosenek do celów niekomercyjnych przez przedszkola, szkoły i instytucje kulturalno-oświatowe.