Oferta programowa dla młodzieży

GIMNAZJUM

Proponujemy Państwu cykl koncertów profilaktycznych, przeznaczonych dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych (również dla klas VII-VIII szkół podstawowych). Każdy z koncertów jest autonomiczny i dotyczy osobnych zagadnień.

Wykonawcy opowiadają w męski, prawdziwy i bezpardonowy sposób o swoich obserwacjach wyniesionych bezpośrednio z tzw. środowiska artystycznego. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazują bez mentorskiego tonu, używając języka trafiającego do młodego człowieka. Tłem tych opowieści są piosenki własnego autorstwa grane na żywo, pochodzące z oficjalnych płyt Zespołu, nawiązujące w treści do meritum koncertu, oraz utwory światowej klasyki rockowej, znanej i kochanej przez młodzież.

Koncert trwa ok. 45 minut.  Dowodem na żywe zainteresowanie tematyką jest częsta korespondencja z młodą publicznością za pomocą mediów społecznościowych, gdzie słuchacze zadają liczne pytania Zespołowi, czasem proszą o wskazówki, a niekiedy o pomoc.

Najlepszą rekomendacją są kolejne zaproszenia i dalsza chęć współpracy szkół i domów kultury, gdzie Zespół już występował.  

Wykonawcy:
Jerzy Kobyliński – gitara, śpiew, scenariusz i prowadzenie koncertu
Rafał Czapliński – harmonijka ustna, gitara, śpiew
Paweł Skolimowski – gitara, śpiew.

Profilaktyka antynarkotykowa. W tym programie wmówimy o zwykłych ludziach, naszych przyjaciołach i artystach, którzy nie potrafili powiedzieć NIE narkotykom w odpowiedniej chwili swojego życia, i których dawno już nie ma wśród nas.

Program o najmniej poznanej w zakresie składu chemicznego i działania na organizm ludzki substancji – dopalaczach, środkach psychoaktywnych, które często zastępują klasyczne narkotyki.

Szeroka profilaktyka antynarkotykowa i antyalkoholowa.

Mówimy o nas samych, o naszych pasjach i zainteresowaniach, które nie pozwalają narkotykom i alkoholowi na wtargnięcie w nasze życie.

Bicie, różne formy upokarzania, przemoc domowa, szkolna, psychiczna i fizyczna, terroryzowanie młodszych i słabszych.

Fakty, które często dzieją się na oczach dzieci i dorosłych. Poniżane i zastraszane dzieci ukrywają problem przemocy.

Profilaktyka antyalkoholowa. Alkohol to aktualnie najbardziej popularny wśród młodzieży i najłatwiej dostępny środek do odurzania się, który jest realnym elementem stylu życia i zabawy nastolatków.